Druhy a výroba samolepek na trhu

Výhodou dnešního trhu je možnost výběru...

Můžete si vybrat z nespočet motivů a kategorií, který dnešní internet nabízí a to nejen u nás v Čechách. Abychom Vám přiblížili typy jednotlivých samolepek, v čem se liší výroba a proč každý prodejce má odlišné ceny, rozhodli jsme se napsat tento článek.


 

Jistě jste prošli marketem, papírnictvím, obchodem s nábytkem, dekoracemi či klasickým trhem ve městě a vesnici. Ne vždy, ale ve většině případech zde právě najdete první druh dekoračních samolepek na zeď:

1) Tištěné samolepky ( sériová výroba na podkladový papír nebo průhlednou fólii ) - Vypadají po nalepení takto:

Jedná se o levné samolepky, které mají určitou životnost a po čase se začnou odlupovat ze zdi. Také jak vidíte mají po okraji neestetický okraj průhledné, nebo jiné fólie, na které jsou natištěné

A barvy? Pro nízkou cenu bohužel velmi často nízká kvalita barev, jejíž hlavní nedostatek je ekologie do interiéru, kterou absolutně vůbec nesplňují. A domů přeci nechceme neekologické barvy, bydlíme tam my i děti!

SHRNUTÍ:

  • Snáze aplikovatelné
  • levné
  • hůře drží
  • velký otazník v použitých barvách
  • neestetický okraj

 


 

Další varianta designových samolepek na zeď je náročnější na výrobu a mohou se na první pohled zdát trochu dražší. Prověřte ale co skutečně kupujete a zjistěte, proč tomu tak je.

2) Originální vyřezávané samolepky na zeď z vinylové fólie (tak to děláme ve Wallvinil)

Jedná se o materiál, který je pro výrobu vhodný. Motivy jsou vyřezány na řezacím plotru do již barevné fólie, která je barvená ve výrobě a není tedy potřeba nic tisknout. Výhodou je možnost zpracování přímo na míru a je zde kladen důraz na vysokou kvalitu.

Díky vyřezávání motivů nemají tyto samolepky nehezký průhledný ani jiný okraj. Jsou tak naprosto ideálním řešení designového moderního doplňku do interiéru, dají se lepit i na hrubší zeď, protože materiál dokonale kopíruje povrch a lze samolepky použít i na hrubší zeď. Podívejte se tedy zde v galerii níže na DETAIL vyrobené samolepky:

Výhodou těchto řezaných samolepek je tedy designový efekt a matný povrch aby nedocházelo k odleskům, jako je to u tisknutých samolepek. Lze kombinovat různé barvy, zapojit fantazii a navázat také spolupráci s interiérovými designéry.

 

SHRNUTÍ:

  • Aplikace náročnější, ale díky českému návodu a našemu videonávodu zvládnou jednoduché motivy i děti
  • cena střední - na úkor kvality zpracování (ruční práce)
  • drží dlouho a velmi dobře, skvěle přilnou i na hrubší zeď
  • po nalepení vypadají jak namalované, estetický dojem je zde vynikající

 

Na závěr posuďte rozdíl sami a ještě jednou si prohlédněte obě varianty vedle sebe...