Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.Druhy designových samolepek na zeď

Výhodou dnešního trhu je možnost výběru...

Můžete si vybrat z nespočet motivů a kategorií, který dnešní internet nabízí a to nejen u nás v čechách. Abychom Vám přiblížili typy jednotlivých samolepek, v čem se liší výroba a proč každý prodejce má odlišné ceny, rozhodli jsme se napsat tento článek.

 

Jistě jste prošli marketem, papírnictvím, obchodem s nábytkem, dekoracemi či klasickým trhem ve městě a vesnici.

Ne vždy, ale ve většině připadech zde právě najdete první druh dekoračních samolepek na zeď:

1) Tištěné v ze sériové výrobě na podkladový papír nebo fólii - Vypadají po nalepení takto:

Jedná se o levné samolepky, které mají určitou životnost a po čase se začnou odlupovat ze zdi. Také jak vidíte mají po okraji neestetický okraj průhledné, nebo jiné fólie, na které jsou natisklé.

A barvy? Pro nízkou cenu bohužel velmi často nízká kvalita barev, jejíž hlavní nedostatek je ekologie do interiéru, kterou absolutně vůbec nesplňují. A domů přeci nechceme neekologické barvy, bydlíme tam my i děti!

 

 • SHRNUTÍ:
 • Snáze aplikovatelné
 • levné
 • hůře drží
 • velký otazník v použitých barvách
 • neestetický okraj

 

Další varianta designových samolepek na zeď je náročnější na výrobu a mohou se na první pohled zdát trochu dražší. Prověřte ale co skutečně kupujete a zjistěte, proč tomu tak je.

2) Originální vyřezávané samolepky na zeď z vinylové fólie

Jedná se o materiál, který je pro výrobu vhodný. Motivy jsou vyřezány na řezacím plotru do již barevné fólie, která je barvená ve výrobě a není tedy potřeba nic tisknout. Výhodou je možnost zpracování přímo na míru a je zde kladen důraz na vysokou kvalitu.

Díky vyřezávání motivů nemají tyto samolepky nehezký průhledný ani jiný okraj. Jsou tak naprosto ideálním řešení designového moderního doplňku do interiéru, dají se lepit i na hrubší zeď, protože materiál dokonale kopíruje povrch a lze samolepky použít i na hrubší zeď.

Wallvinil - řezané samolepky na zeďWallvinil - řezané samolepky na zeďWallvinil - řezané samolepky na zeď

Výhodou těchto řezaných samolepek je tedy designový efekt a matný povrch aby nedocházelo k odleskům, jako je to u tisknutých samolepek. Lze kombinovat různé barvy, zapojit fantazii a navázat také spolupráci s interiérovými designéry.

 

 • SHRNUTÍ:
 • Aplikace náročnější, ale díky českému návodu a našemu videonávodu zvládnou jednoduché motivy i děti
 • cena střední - na úkor kvality zpracování (ruční práce)
 • drží dlouho a velmi dobře, skvěle přilnou i na hrubší zeď
 • po nalepení vypadají jak namalované, estetický dojem je zde vynikající

 

Na závěr posuďte rozdíl sami a ještě jednou si prohlédněte obě varianty vedle sebe...

Závěrem: Domov je tam, kde je Vaše srdce... říkají různá motta a citáty.

Doma to většina z nás chce mít hezké, k obrazu svému a proto jsme se v roce 2010 rozhodli, že začneme vyrábět designové samolepky na zeď kvalitně a i tak za přijatelné ceny. Zvolili jsme tedy řezané samolepky z vinylové fólie a dnes máme na výběr více jak 350 designových motivů - originálů v několika kategoriích. Každá samolepka nabízí několik velikostí a výběr z 36 barev.

 

Ty děti to opravdu zvládnou...

 

 

Děkujeme za čas, který jste tomuto článku věnovali.

Tým Wallvinil samolepek